Семінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Миколаївської області «Ефективні методи психологічної інтервенції в роботі з учасниками освітнього процесу».
Відповідно до плану роботи Миколаївського ОІППО на 2023 рік, із метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби 17 лютого 2023 року навчально-методичною лабораторією практичної психології та соціальної роботи проведено семінар для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Миколаївської області «Ефективні методи психологічної інтервенції в роботі з учасниками освітнього процесу».
Вітаємо переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми»
Дякуємо учасницям конкурсу за представлені програми, які є актуальними, змістовними, цікавими і направлені на розвиток та підтримку психологічного здоров'я здобувачів освіти. Бажаємо переможцям мати завжди ресур для нових натхненних ідей, нових перемог і звершень! Програми переможців переможців ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми»
Практикум для працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області
Відповідно до плану роботи Миколаївського ОІППО на 2022 рік, із метою психологічної підтримки, збереження та відновлення психічного здоров’я практичних психологів та соціальних педагогів 22 грудня 2022 року навчально-методичною лабораторією практичної психології та соціальної роботи проведено практикум для працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області «Колесо резилієнтності: техніки збереження та відновлення психічного здоров’я практичного психолога та соціального педагога».
Міжнародний проєкт Хібукі-терапія в Миколаївській області
У жовтні 2022 року працівники психологічної служби Миколаївської області розпочали навчання та долучилися до реалізації в закладах освіти міжнародного проєкту «Хібукі-терапія». Навчання та реалізація проекту здійснюється під керівництвом освітнього психолога Ізраїлю, експерта по роботі з травмою та посттравмою дітей і підлітків, керівника проєкту Дафни Шарон-Максимов (Ізраїль). Координація проекту «Хібукі-терапія» в закладах освіти Миколаївської області здійснюється Кучеренко Аліною, Алхімовою Кльоною, методистами навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО.
Першими фахівцями в регіоні, які розпочали роботу в рамка проєкту «Хібукі-терапія» стали Галкович Ірина, практичний психолог Миколаївського ліцею «Академія дитячої творчості» Миколаївської міської ради, Дмитренко Оксана, практичний психолог Южноукраїнського ліцею № 3 Южноукраїнської міської ради, Домке Вікторія, практичний психолог Вознесенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 8 Вознесенської міської ради, Зуб Надія, практичний психолог, Воскресенського ліцею Воскресенської селищної ради, Колесніченко Анна, практичний психолог Первомайської гімназії № 5 Первомайської міської ради, Крючкова Юлія, практичний психолог Вознесенської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 10 Вознесенської міської ради, Лаптева Ольга, практичний психолог Рибаківського ліцей Коблівської сільської ради, Мінєєва Інна, практичний психолог Южноукраїнського дошкільного навчального закладу № 8 «Казка» Южноукраїнської міської ради, Яланська Катерина, практичний психолог Вознесенського ліцей «Інсайт» Вознесенської міської ради, Янішевська Мирослава, практичний психолог дошкільного навчального закладу – ясла-садок – центр розвитку дитини з особливими потребами № 25 «Вербиченька» Первомайської міської ради.
Вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області «Психотравма: інструменти терапії в діяльності практичного психолога».
19 листопада 2022 року навчально-методичною лабораторією практичної психології та соціальної роботи МОІППО проведено вебінар для працівників психологічної служби закладів освіти «Психотравма: інструменти терапії в діяльності практичного психолога». Зустріч організовано за підтримкою та участю керівника міжнародного проєкту «Хібукі терапія» Дафни Шарон-Максимов (Ізраїль)
Атестація працівників психологічної служби Миколаївської області: тематична консультація.
15 листопада 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено тематичну консультацію щодо атестації працівників психологічної служби закладів освіти.
Вебінар для педагогічних працівників закладів освіти «Психологічний супровід дитини, яка переживає горе та втрату»
01 листопада 2022 року навчально-методичною лабораторією практичної психології та соціальної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено вебінар для педагогічних працівників закладів освіти «Психологічний супровід дитини, яка переживає горе та втрату» із залученням освітнього психолога Ізраїлю, експерта по роботі з травмою та посттравмою дітей і підлітків, керівника міжнародного проєкту «Хібукі-терапія» Дафни Шарон-Максимов (Ізраїль). Практичні психологи, соціальні педагоги та педагогічні працівники отримали алгоритм дій під час різних дитячих реакцій на стрес. Спікерка звернула увагу учасників на ключові моменти під час комунікації дорослих з травмованими дітьми. Та надала цінні поради щодо психологічної допомоги дітям різного віку, які мають травматичні переживання горя та втрати. До участі у вебінарі долучилися колеги з Сум, Харкова, Одеси, Полтави, Чернігова, Києва, Вінниці, Дніпра, Донецька, Бердянська.
Школа професійного досвіду для практичних психологів та соціальних педагогів
18 жовтня 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено школу професійного досвіду для практичних психологів та соціальних педагогів «Просвітницька діяльність працівників психологічної служби «Нові технології у новій школі» .
Під час заходу розглянуто питання щодо особливостей проведення просвітницько-профілактичної роботи в умовах дистанційного навчання та військової агресії. Презентовано програми переможців Всеукраїнського конкурсу авторських програм «Нові технології у новій школі» і висвітлено вимоги до написання програм Всеукраїнського конкурсу авторських програм у 2022/2023 н. р. Дякуємо Ользі Дідик, Ганні Рожко, Марині Онуфрієнко, Тетяні Рибалко, Лесі Розуменко, Надії Коноваленко, Ользі Попіль, Ірині Покотиловій за представлення власних програм і проведення інтерактивних вправ з учасниками зустрічі.
Вебінар для практичних психологів закладів освіти «Методика хібукі-терапія в роботі з дитячою травмою»
13 жовтня 2022 року навчально-методичною лабораторією практичної психології та соціальної роботи, з метою підвищення рівня професійної компетентності працівників психологічної служби щодо здійснення соціально-психологічного супроводу учасників освітнього процесу в період воєнного стану, проведено презентаційний вебінар для практичних психологів закладів освіти «Методика хібукі-терапія в роботі з дитячою травмою». Зустріч організовано за підтримкою та участю керівника міжнародного проєкту «Хібукі терапія» Дафни Шарон-Максимов (Ізраїль), якій належать ексклюзивні права навчання та використання зазначеної методики в роботі з трапоїдною лялькою-іграшкою Собака-обіймака Хібукі. Під час заходу спікером представлено новий професійний терапевтичний інструмент роботи психолога з дитячою травмою в напрямку профілактики посттравматичного стресового розладу у дітей та підлітків. Запис вебінару розміщено ютуб — каналі МОІППО.
Тренінг для працівників психологічної служби «Перші кроки у професію».
15 вересня 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено тренінг для працівників психологічної служби «Перші кроки у професію». Відеозапис тренінгу можна переглянути тут.
Тренінг міжнародної неурядової організації AЛIMA та Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
30 серпня 2022 року відбувся спільний тренінг міжнародної неурядової організації AЛIMA та Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти для практичних психологів закладів освіти на тему «Травматичний стрес та посттравматичний стресовий розлад». Тренери-психологи Галкович Ірина і Бабенко Оксана.
Обласний методичний актив «Орієнтири діяльності працівників психологічної служби системи освіти Миколаївської області у 2022-2023 н. р.»
29 серпня 2022 року працівниками навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи МОІППО проведено обласний методичний актив «Орієнтири діяльності працівників психологічної служби системи освіти Миколаївської області у 2022-2023 н. р.» .
Онлайн-практикум для освітян Снігурівщини
25 серпня 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО проведено онлайн-практикум «PROжиттєстійкість в умовах війни: психологічна підтримка учасників освітнього процесу» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Снігурівської громади. Під час зустрічі ознайомили учасників з особливостями переживання стресу через війну, шляхами розвитку психологічної стійкості та джерелами внутрішньої мотивації педагогів. Презентувала вправи і техніки, які допоможуть провести перший урок і сприятимуть стабілізації психологічного стану здобувачів освіти під час війни. Дякуємо колегам Снігурівщини за партнерську мотивуючу зустріч! Разом до Перемоги
Семінар «Психологічна підтримка особистості в кризових умовах життєдіяльності».
28 і 30 березня 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО проведено дводенинй семінар «Психологічна підтримка особистості в кризових умовах життєдіяльності» В рамках семінару розглянуто питання: особливості роботи з дітьми які пережили катастрофу; організація роботи психолога з внутрішньо переміщеними особами; динаміка перебігу психоемоційного стану дорослих і дітей в період військових дій: методологічні аспекти допомоги; психологічна підтримка особистості, яка переживає втрату; інструменти підвищення професійної компетентності працівників психологічної служби у питаннях надання психологічної підтримки в кризовій ситуації. Відеозаписи дводенного семінару можна переглянути на ютуб-каналі МОІППО
Семінар «Методи психологічної підтримки особистості в кризовий період життєдіяльності»
28 квітня 2022 року навчально-методичною лабораторією практичної психології, соціальної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено мегапотужну та згуртовано-ресурсну обласну майстерню для працівників психологічної служби «Методи психологічної підтримки особистості в кризовий період життєдіяльності».
Семінар для працівників психологічної служби «Комунікація майбутнього: особливості інтернет-спілкування»
6 лютого 2022 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО проведено семінар для працівників психологічної служби «Комунікація майбутнього: особливості інтернет-спілкування».
Протягом семінару учасники досліджували стиль життя в цифровому форматі, знайомилися з перевагами й небезпеками сучасного світу інформації. В рамках практичних кейсів досліджували віртуальну особистість і оволодівали техніками ефективної комунікації.
Обласний фестиваль інноваційних методів роботи працівників психологічної служби Миколаївської області «Палітра успіху».
День 1. https://youtu.be/gwD2T7Olb9M
День 2. https://youtu.be/beEmZNcbf0g
День 3. https://youtu.be/kDTe5mZKML0
День 4. https://youtu.be/R_tZEjpZXeo
День 5. https://youtu.be/ttbCBE3u3Vs