Професійна орієнтація  

Онлайн марафон «ПРОФЛАЙФХАК АБО ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ МАЙБУТНЬОГО»

Проєкт розрахований на здобувачів освіти, які визначаються з професією, на людей, що вирішили змінити роботу та на внутрішньо переміщених осіб, які змушені перекваліфіковуватися та потребують допомоги у пошуку шляхів професійної самореалізації.

Для участі в онлайн марафоні «Профлайфхак або як обрати професію майбутнього» потрібно зареєструватись  

 Фасилітаторами марафону будуть науково-педагогічні працівники університету, випускники Університету Григорія Сковороди в Переяславі, представники актуальних в Україні професій, сертифіковані тренери, практикуючі психологи  

Поради з профорієнтації від МОН  

Посібник "Професійна орієнтація в сучасній школі":   методики підготовки учнів сучасної школи до професійного самовизначення 

Методичні рекомендації «Професійна орієнтація в сучасній школі: кращі методичні розробки практичних психологів і соціальних педагогів малокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних об’єднань, навчально-виховних комплексів» 

Інноваційний експеримент "Професійна орієнтація в НУШ"

Впродовж 2021-2026 років експерти Фонду міжнародної солідарності в межах Програми ЄС EU4Skills впроваджуватимуть експеримент всеукраїнського рівня “Професійна орієнтація у Новій українській школі”. До експерименту залучені заклади освіти   Вінницької, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей. У найближчі кілька років разом з Фондом міжнародної солідарності вони впроваджуватимуть професійну орієнтацію на всіх рівнях шкільної освіти. Рішення про проведення експерименту затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 901 від 10 серпня 2021 року.

Експеримент має перевірити ефективність впровадження моделі “Професійна орієнтація в Новій українській школі”, що передбачена відповідною Концепцією.

У межах експерименту буде:

Портал Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» 

На порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» розміщено: профорієнтаційні уроки,  відеолекції, мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, профорієнтаційне тестування, консультації  професійного кар'єрного радника, матеріали для  навчання   вчителів, викладачів, шкільних психологів та тих, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта.