Професійна орієнтація  

Всеукраїнський освітній експеримент «Професійна орієнтація в НУШ» : кращі практики впровадження Миколаївська область  

Презентація  педагогам закладів освіти  області  навчально-методичного забезпеченням  Всеукраїнського експерименту  «Професійна орієнтація в Новій українській школі» 

Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти в рамках експериментальної роботи забезпечує організаційний та науково-методичний супровід реалізації експерименту в базових закладах освіти  Миколаївської області. Презентує педагогам закладів освіти  області   навчально-методичне забезпеченням (посібниками, онлайн-ресурсами) експерименту,   організує зустрічі  педагогів Миколаївської області  з експертами програми EU4Skills  http://surl.li/hojbb  

Школа професійного досвіду   працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області «Профорієнтація як провідний напрям роботи практичного психолога, соціального педагога в умовах війни та повоєнного відновлення країни»

23 березня 2023 року фахівцями навчально-методичної лабораторії практичної психології та соціальної роботи МОІППО проведено школу професійного досвіду для працівників психологічної служби закладів освіти Миколаївської області «Профорієнтація як провідний напрям роботи практичного психолога, соціального педагога в умовах війни та повоєнного відновлення країни». Під час зустрічі   учасникам презентовано методичне забезпечення  інноваційний експеримент «Професійна орієнтація в НУШ»,   представлено   оновлені ресурси  Миколаївського обласного центру зайнятості щодо профорієнтаційної роботи з учасниками освітнього процесу, розкрито   критерії   успішності   профорієнтаційної роботи з дітьми з ООП та наголошено на важливості дотримання  принципів   гендерної рівності у питаннях вибору професії. Також  учасники зустрічі розглянули  сучасні онлайн-платформи з вибору професіїи, ознайомились з новими  формами та методами профорієнтаційної роботи практичного психолога, соціального педагога зі здобувачами освіти.   Запис зустрічі розміщено на ютуб-каналі МОІППО     

Інноваційний експеримент «Професійна орієнтація в НУШ»

Впродовж 2021-2026 років експерти Фонду міжнародної солідарності в межах Програми ЄС EU4Skills впроваджуватимуть експеримент всеукраїнського рівня “Професійна орієнтація у Новій українській школі”. До експерименту залучені заклади освіти   Вінницької, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей. У найближчі кілька років разом з Фондом міжнародної солідарності вони впроваджуватимуть професійну орієнтацію на всіх рівнях шкільної освіти. Рішення про проведення експерименту затверджено наказом Міністерства освіти і науки України № 901 від 10 серпня 2021 року.

Експеримент має перевірити ефективність впровадження моделі “Професійна орієнтація в Новій українській школі”, що передбачена відповідною Концепцією.

У межах експерименту буде:

Поради з профорієнтації від МОН  

Посібник «Професійна орієнтація в сучасній школі»:   методики підготовки учнів сучасної школи до професійного самовизначення 

Методичні рекомендації «Професійна орієнтація в сучасній школі: кращі методичні розробки практичних психологів і соціальних педагогів малокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних об’єднань, навчально-виховних комплексів» 

Портал Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» 

На порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» розміщено: профорієнтаційні уроки,  відеолекції, мультимедійні курси у форматі SCORM про тренди ринку праці в Україні та світі, профорієнтаційне тестування, консультації  професійного кар'єрного радника, матеріали для  навчання  вчителів, викладачів, шкільних психологів та тих, хто бажає опанувати професію кар’єрного консультанта.   

Онлайн марафон «ПРОФЛАЙФХАК АБО ЯК ОБРАТИ ПРОФЕСІЮ МАЙБУТНЬОГО»

Проєкт розрахований на здобувачів освіти, які визначаються з професією, на людей, що вирішили змінити роботу та на внутрішньо переміщених осіб, які змушені перекваліфіковуватися та потребують допомоги у пошуку шляхів професійної самореалізації.

Для участі в онлайн марафоні «Профлайфхак або як обрати професію майбутнього» потрібно зареєструватись  

 Фасилітаторами марафону будуть науково-педагогічні працівники університету, випускники Університету Григорія Сковороди в Переяславі, представники актуальних в Україні професій, сертифіковані тренери, практикуючі психологи