Психологічна стійкість в умовах війни:  

професійний інструментарій 

Методичні рекомендації МОІППО  

Орієнтири діяльності працівників психологічної служби Миколаївської області у 2022-2023 н.р. Психологічна  та соціально-педагогічна  підтримка особистості в кризових умовах життєдіяльност Перелік та зміст  напрямків діяльності, посібників, програм .

Каталог матеріалів дитячого фонду ООН  ЮНІСЕФ 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) створив каталог який  містить  матеріали про важливі під час війни заходи з безпеки,  правильне харчування та  підтримку здоров’я дитини як фізичного так і психологічного тощо.  Брошури, листівки, комікси, розмальовки, робочі зошити, ігри, мультфільми та книги відповідно до віку дитини чи тематичного запиту. Задайте фільтр пошуку або вік дитини – і користуйтеся на здоров’я!     

Методичні посібники з питань захисту від насилля, попередження торгівлі людьми, створення безпечного освітнього середовища.

Команда Всеукраїнської благодійної організації «Український фонд «Благополуччя дітей» з 1997 року працює над тим, щоб кожна дитина в Україні почувалася щасливою і в безпеці завдяки відповідальній позиції дорослих.  Методичні посібники з питань захисту від насилля, попередження торгівлі людьми, створення безпечного освітнього середовища, формування відповідального батьківства, ефективної комунікації представлені на сайті організації.

Психологічні хвилинки 

 Практичними психологами та   соціальними  педагогами закладів освіти Миколаївської  області розроблені психологічні хвилинки, які  допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу,  зняти емоційне напруження, відновити почуття безпеки та психоемоційного комфорту .

Професійний інструментарій: техніки психосоціальної допомоги учасникам освітнього процесу, які опинились у складних життєвих обставинах  

Вебінари щодо надання першої психологічної допомоги (втрата, травма)  

Як допомогти особистості в період переходу від війни до миру: соціально-психологічний супровід

Як допомогти особистості в період переходу від війни до миру: соціально-психологічний супровід: практичний посібник / за наук. ред. Т. М. Титаренко, М. С. Дворник / Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2022. – 154 c.